עדכן עלמ"ה - יוני 2015

חברים שלום,

מהדורת יוני 2015 של העדכן שלנו מסמנת את סוף השנה האקדמית 2014 - 2015 וכך גם את המפגש האחרון של הפורום המשותף למשפט הומניטרי לשנה זו. מפגש זה יוקדש לנושא חסינות מבני או"ם ומבצע צוק איתן: דו"ח ועדת החקירה של מזכ"ל האו"ם וייערך ב-3 ביוני (פרטים נוספים בהמשך העדכן)

בנוסף, התחלנו כבר לעבוד על תכנית 2015 - 2016 של הפורום המשותף- אם יש לך פרסום, נייר עמדה או עבודה כלשהי שהיית מעוניין להציג בפורום , או אם יש נושאים רלוונטים שאת/ה חושב/ת שניתן לדון בהם בפורום, נשמח אם תשתפו אותנו

ב-Forum@alma-ihl.org

מאמרים ודיונים מעניינים נוספים ניתן למצוא בגרסה המלאה של העדכן באנגלית אנגלית.

כמו תמיד, אתם מוזמנים להצטרף לעמוד הפייסבוק שלנו ולעקוב אחרינו בטוויטר. לתמיכה בעלמ"ה ניתן לפנות לדף התרומות.

ניתן להירשם לרשימת התפוצה שלנו על-ידי שליחת שם וכתובת אימייל ל- info@alma-ihl.org

בברכה,

עדו רוזנצוייג,

יו"ר עלמ"ה

אירועים קרובים בארץ

1. המפגש הבא של פורום עלמ"ה יתקיים ביום רביעי, 3 ביוני 2015, 18:30, במרכז הבינתחומי הרצליה בחדר C110. בהרצאה פנינה שרביט ברוך (INSS), מיכאל שויסווהל (אונר"א) וד"ר דפנה שרגא ידונו חסינות מבני או"ם ומבצע צוק איתן: דו"ח ועדת החקירה של מזכ"ל האו"ם.

2. האוניברסיטה העברית תערוך כנס בנושא Legalities and Legacies: The Past, Present, and Future of the Palestine Mandate in International Law ב 21 - 22 ביוני בירושלים.

מאמרים בתחום המשפט הבין-לאומי ההומניטרי

1) Watchlist on Children and Armed Conflict: Second Edition of "1612 Monitoring and Reporting Mechanism"

2) Michael Schmitt and John Merriam, A Legal and Operational Assessment of Israel’s Targeting Practices. (Just security)

3) Amichai Cohen and Yuval Shany, Contextualizing Proportionality Analysis? A Response to Schmitt and Merriam on Israel’s Targeting Practices. (Just security)

4) Alexandre Skander Galand, The Situation Concerning the Islamic State: Carte Blanche for the ICC if the Security Council Refers? (EJIL: Talk!)

5) Lesley Wexler, International Humanitarian Law Divergence (SSRN)

6) Amrei Müller, The Right to Health and International Humanitarian Law: Parallel Application for Building Peaceful Societies and the Prevention of Armed Conflict. (SSRN)

7) Zachary Vermeer, The Jus ad Bellum and the Airstrikes in Yemen: Double Standards for Decamping Presidents? (EJIL: Talk!)

8) John J. Merriam , Affirmative Target Identification: Operationalizing the Principle of Distinction for U.S. Warfighters. (SSRN)