פורום משותף בין-לאומי הומניטרי - 19 ביוני 2013

הפורום המשותף למשפט בין לאומי הומניטארי (IHL)

English

שלום לכולם,

עלמ"ה - העמותה לקידום המשפט בית ספר רדזינר למשפטים

הבין-לאומי ההומניטרי (ע"ר) המרכז הבינתחומי הרצליה

שמחים להזמינכם למפגש הבא הפורום המשותף למשפט בין לאומי הומניטארי (IHL) אשר יתקיים ביום רביעי ה- 19 ביוני 2013, 18:30 - 20:30, במרכז הבינתחומי הרצליה בחדר C110 (בניין עופר ארזי, קומה שניה - במעלית מימין לכניסה).

במפגש זה:

1. פרופ' יוג'ין קונטורוביץ (אוניברסיטת נורת'ווסטרן, שיקגו) יציג את מאמרו "Jurisdiction over Israeli Settlement Activity in the International Criminal Court" - המאמר בוחן את המשוכות המשפטיות אשר עשויות לעמוד בפני ביהמ"ש הבין-לאומי הפלילי (ICC) אם יתבקש לבחון את חוקיות ההתנחלויות בעקבות ההכרה של האו"ם במדינה פלסטינית. המאמר מתמקד בסוגיות המשפטיות ולכן נכתב על בסיס ההנחה לפיה ההכרה של העצרת הכללית מספיקה על מנת להכיר בפלסטין כמדינה לצרכי ביהמ"ש הבין-לאומי הפלילי. [טיוטת המאמר מצורפת להזמנה זו]

2. ד"ר בן קלארק (אוניברסיטת נוטרה-דאם, אוסטרליה) יציג את מאמרו "Arming drones for law enforcement: challenges and opportunities for the protection of human life" - המאמר מתמקד באתגרים ואפשרויות המצויים בטכנולוגיית כלי הטייס הבלתי מאוישים (drones) על מנת להגן על חיי אדם בפעולות אכיפת חוק. המאמר בוחן את האפשרויות להסדיר את השימוש בטכנולוגיה זו בפעולות אכיפת חוק באופן אשר ימזער את הסיכון לשימוש פסול בה.

לאחר ההרצאות יתקיים דיון פתוח בין באי הפורום.

ההרצאות והדיון יתקיימו באנגלית.

על מנת להסדיר את הכניסה למרכז הבינתחומי ואת ההשתתפות במפגש, יש להרשם מראש בכתובת:

forum@alma-ihl.org

נשמח לראותכם,

בברכה,

הילה אדלר - ראש פרויקט פורום IHL בעלמ"ה