פורום חוקרים צעירים של עלמ"ה

קול קורא - פורום חוקרים צעירים

עלמ"ה – העמותה לקידום המשפט הבין-לאומי ההומניטרי בישראל מזמינה חוקרים צעירים, סטודנטים ובוגרים, להגיש מאמרים לפורום חוקרים צעירים של עלמ"ה.

הפורום ייערך במרכז הבינתחומי בהרצליה במהלך נובמבר 2013 כמפגש מיוחד של הפורום המשותף למשפט בין-לאומי הומניטרי. במהלכו יציגו חוקרים צעירים מאמרים פרי עטם בתחום המשפט הבין-לאומי ההומניטרי בפני מומחים בתחום ואורחים.

על המאמרים לעסוק בתחום המשפט הבין-לאומי ההומניטרי ולהיות פרי עבודתם המקורית, בעברית, של הכותבים. יתקבלו מאמרים במגוון רחב של נושאים כולל, בין היתר, דיני נשקים, יחסים בין משפט הומניטרי וזכויות אדם, משפט פלילי בין-לאומי, דיני מטרות, דיני כיבוש, מידתיות בלחימה, תחולת אמנות בזמן לחימה.

אין צורך להגיש מאמר מוכן בשלב הראשון. במהלך כתיבת המאמר והכנתו להצגה יעבדו החוקרים הצעירים עם צוות עלמ"ה שיסייע מקצועית לכותבים. לאחר מפגש הפורום יועלו המאמרים לפרסום באתר האינטרנט של עלמ"ה.

תנאים להגשת מועמדות: על הכותב להיות חוקר צעיר בתחום, החל משנה ב' בתואר הראשון ועד שלוש שנים לאחר קבלת תואר שני.

להגשת מועמדות, יש להעביר תקציר של תוכן המאמר המוצע, עד 500 מילים, לכתובת האימייל YoungResearchers@alma-ihl.org עד לתאריך 18.7.2013. נא לכלול מכתב הכולל שם, מוסד לימודים, שנות לימוד, עיסוק נוכחי וכתובת אימייל ליצירת קשר. כמו כן, יש לכלול קורות חיים עדכניים.

בכל שאלה או בקשה ניתן לפנות לצוות עלמ"ה – YoungResearchers@alma-ihl.org

פרטים נוספים על עלמ"ה ניתן למצוא באתר האינטרנט – www.alma-ihl.org.il

פרויקט פורום חוקרים צעירים מנוהל בראשות עו"ד יפעת ברק-צ'ייני

האזינו לראיון של יו"ר עלמ"ה - עו"ד עדו רוזנצוייג בנוגע לפרויקט. הראיון שודר ב-19 ביוני 2013, בתכנית "בוקר של זכויות אדם" של תחנת הרדיו "כל השלום". מראיינת תמי מולד-חיו.